Bağış

Bağış


Değerli Eğitim Gönüllüsü dostlar,

ANLED 2008 yılında 30 üye ile kurulan; Ana amacı Antalya ve yakın çevresinde ikamet eden, Cumhuriyetin kuruluş ilke ve değerlerine bağlı ailelerin , eğitim alabilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan lise ve üniversite seviyesinde okuyan çocuklarına destek olmak amaçlı burs vermek.

Derneğimizin tek amacı bu.

Tamamen gönüllülük esasına göre çalışan bir dernek ve derneğimizin siyasi, ticari vb hiçbir amaç ve beklentisi yok. Üye profilimiz sayfamızda görülebilir. Üyelerimiz ve Eğitim Gönüllüsü olarak katkı koyan dostlarımız arasında Özel eğitim kurumları, tanınmış firmalar, Profesör seviyesinde eğitimciler, doktorlar, mimar ve mühendisler ile çeşitli branşlarda iş insanları ve emekliler var.

Bursiyerlerimize; üyelerimizin önerileri, eğitimci üyelerimizin tespitleri ve web sayfamızdan yapılan müracaatlarla ulaşıyor titizlikle değerlendirerek belirliyoruz.

Bizler karşılıksız ( geri dönüş beklentisi olmadan ) olarak her eğitim yılında 9 ay süre ile üniversite talebelerine 250 tl/ay lise talebelerine 150 tl/ ay burs veriyoruz. Bursun tek devam koşulu var o da başarılı olmak. Bursiyerlerimiz başarılı olduğu sürece burs devam ediyor. Eğitim hayatlarını yakından takip ediyoruz.

2019 -2020 Eğitim yılı itibariyle toplamda 91 öğrencimize burs vermekteyiz.91 öğrencimize burs vereceğimiz miktarı da;

  1. Üye aidat ve bağışlarından
  2. Yeni üye kazanımından
  3. Sosyal aktivitelerimizden (Toplantı, kermes vb.)
  4. Üye olmadığı halde Eğitim Gönüllüsü dost şahıs ve firma ( sponsor ) bağışlarından karşılamaktayız.

(Bu şahıs ve Firmalar web sayfamızda görülebilir.)

Miktara bakılmaksızın küçük büyük toplanan tüm rakam bir havuzda toplanarak tamamı öğrencilerimize ulaştırılıyor. Bağış miktarı arttıkça bursiyer öğencilerimizin sayısı da doğal olarak artıyor.

Bizim bağışçı şahıs veya firmalardan eğitim süresinin min.4 yıl olduğunu unutmamaları, özellikle yüksek bağış yapan sponsor firmalar dan eğitim süresi boyunca ( 4 yıl ) burs vermeyi sözlü de olsa taahhüt etmelerini beklemekteyiz. Bu husus dernek olarak gerek öğrenci sayımız belirlerken gerekse de öğrencilerimize vermiş olduğumuz ‘’eğitim süresince burs verme ‘’sözümüzün sürdürülebilir olması için gerekmektedir.

Bağışçı olmak isteyen Eğitim Gönüllüsü dostumuz web sayfasında bulabileceği info adresine mail ile bize yazabilir, en kısa zamanda kendisine dönülecektir.

Derneğimizden burs almak amaçlı müracaat yapılmak isteniyorsa, web sayfamızdaki bilgi formu doldurularak müracaat yapılabilir. Müracaat sonrası öğrenci ile yapılacak (burs komitesi ) karşılıklı görüşme ile netleştirilir. Sormak istediğiniz her konuyla ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla
Okan KOLOĞLU
2019 – 2020
DÖNEM BAŞKANI

  • İş Bankası, Lara Şubesi, Antalya
  • 6203 / 0175385 Nolu hesap
  • IBAN: TR40 0006 4000 0016 2030 1753 85