Faaliyet raporları

Değerli Anled Üyeleri

Yönetim Kurulumuz 2018 yılı Faaliyet Dönemi içerisinde sizden aldığı destek ve yönlendirme doğrultusunda dernek amacına uygun şekilde çalışmalarını sürdürmüş ve 2018-19 öğretim yılı için 54 yüksek öğretim ve 7 orta öğretim öğrencisi olmak üzere toplam 61 öğrenciye karşılıksız 115.052,40 TL burs vererek destekleme kararı alınmış olup, belirlenen öğrencilerimize ödemeleri yapılmaya başlanmıştır.

Çalışma Komitelerinin oluşturulması ile faaliyetine başlayan Yönetim Kurulumuz, Önceki dönem yönetim kurulunca belirlenmiş olan öğrencileri maddi olarak desteklemek üzere çalışmalarını sürdürmüştür; Faaliyetimizi ,  burs ödemelerini yapabilmek için  bir yandan bağış toplamak , diğer yandan maddi katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemeye çalışarak hem amacımızı gerçekleştirmek , hem de üyelerimiz ve aileleri ile sosyal faaliyetlerde bulunarak dostluk ilişkilerimizi kuvvetlendirerek sürdürmeye çalıştık.

Dönemimizde aidat dışında üyelerimizden ve üye olmayan eğitim gönüllülerden 121.814 Tl ekstra katkı alınmıştır.

Dönemimiz itibariye derneğimize yeni üye olarak Sn. Berkant Çağman kazandırılmış, maalesef iki üyemiz Sn. Deniz Baykal ve Sn. Zeki Köklü derneğimizden istifa etmiştir.

Derneğimizi, kuruluş amacına uygun şekilde yönetmeye çalışarak faaliyet dönemimizi sonlandırırken çabalarımızı takdirlerinize arz ederiz. 

Derneğimizin faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerimize ve eşlerine ayrıca Eğitim gönüllüsü dostlarımıza teşekkür ederim.

Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.

Saygılarımla

Ali Zahmakıran

Yön. Kur. Başk.

05.02.2018 -05.02.2019

 


 

Değerli Anled Üyeleri,

Yönetim Kurulumuz 2017 Faaliyet Dönemi içerisinde sizden aldığı destek ve yönlendirme doğrultusunda dernek amacına uygun şekilde çalışmalarını sürdürmüş ve 2018 öğretim yılı için 46 yüksek öğretim ve 7 orta öğretim öğrencisi olmak üzere toplam 53 öğrenciyi karşılıksız burs vererek destekleme kararını alıp, belirlenmiş isimlere ödemeleri yapılmaya başlanmıştır.

Çalışma Komitelerinin oluşturulması ile faaliyetine başlayan Yönetim Kurulumuz, Önceki dönem yönetim kurulunca belirlenmiş olan öğrencileri maddi olarak desteklemek üzere çalışmalarını sürdürmüştür; Faaliyetimizi ,  burs ödemelerini yapabilmek için  bir yandan bağış toplamak , diğer yandan maddi katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemeye çalışarak hem amacımızı gerçekleştirmek ,hem de üyelerimiz ve aileleri ile sosyal faaliyetlerde bulunarak dostluk ilişkilerimizi kuvvetlendirerek sürdürmeye çalıştık. Bu etkinliklerimizde keyif aldığımız gibi derneğimize de katkı sağladık.

Bu kapsamda İbradı – Altın beşik mağarası gezisi, Adrasan gezisi, Ramazan ayında İftar Yemekli toplantımızı, Eylül ayında Eşli toplantımızda 21 bursiyer öğrencimiz ve Konuk konuşmacımız’ın  “Atatürk “ konulu sunumu, nu 29 Ekim de Kaş gezisi yaparak Cumhuriyetimizi  Kutlama toplantılarını gerçekleştirdik Aralık Ayında “Yeni Yıl Kutlaması konseptinde eşli toplantı gerçekleştirdik.

Sayın Üyelerimiz, Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfının inşa etirdiği iş merkezinde derneğimizin kalıcı bir yeri olması için yaptığımız başvuru  değerlendirmeye alındı fakat henüz  sonuçlandırılmadı,

Derneğimizi, kuruluş amacına uygun şekilde yönetmeye çalışarak faaliyet dönemimizi sonlandırırken çabalarımızı takdirlerinize arz ederiz.

Cumhur Erdal ÖZYOLCU

Yön. Kur. Başk.

06.02.2017-05.02.2018

 


 

Değerli Üyeler,

02 Şubat 2016 Tarihinde yapılan Derneğimizin Olağan Genel Kurulunda görevlendirmiş olduğunuz Yönetim Kurulumuz görevi devraldıktan sonra kendi arasında yaptığı toplantıda , Yönetim Kurulu Başkanlığına Cumhur Erdal ÖZYOLCU, Bşk. Yrd. Dr. Ali Zahmakıran, Sayman Üye R.Yalçın Tunçer, Sekreter Üye Cenk KÖK ve Üye Deniz Baykal olmak üzere görev bölümü yaparak “Dernekler Müdürlüğü”ne Derbis Sistemi yardımıyla Dernek Beyannamesi verilmiş, Yasal bildirimler yapılmıştır.

Çalışma Komitelerinin oluşturulması ile faaliyetine başlayan Yönetim Kurulumuz, Önceki dönem yönetim kurulunca belirlenmiş olan öğrencileri maddi olarak desteklemek üzere çalışmalarını sürdürmüştür; Faaliyetimizi ,  burs ödemelerini yapabilmek için  bir yandan bağış toplamak , diğer yandan maddi katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemeye çalışarak hem amacımızı gerçekleştirmek ,hem de üyelerimiz ve aileleri ile sosyal faaliyetlerde bulunarak dostluk ilişkilerimizi kuvvetlendirerek sürdürmeye çalıştık.

Bir önceki Genel Kurulumuzda görüşülen Öğrencilere verilen bursların bir kısmını “Kredi “ olarak verilmesi ve böylece dernek ile ilişkilerinin mezuniyetleri sonrasında da sürmesinin sağlanması doğrultusunda  “ Tüzük değişikliği ve tadilat yapılması” konusunda çalışma yapılması için Yönetim Kurulumuza verilmiş olan yetki doğrultusunda  çalışma yapılmış, Bu işlemin gerçekleşmesi için Derneğimizin “ İktisadi Faaliyet “yapabilme özelliği kazanması gerektiği ortaya çıkmıştır ; bu özelliğin kazanılması derneğimize gelir getirici faaliyetler yapabilmesi, örneğin Cenaze ve kutlamalarda kullanılabilecek “Çelenk “uygulaması , Döşemealtı Belediye Başkanı ile yaptığımız toplantıda konu olan Belediyenin Antik Yol da inşa ettiği Tesisin çalıştırılması İleride şartlar oluşursa “Özellikli Öğrenciler için “ okul , dershane ,vb. yapmak için de gerekebileceğini  düşünerek konunun gündemimizde kalarak geliştirilmesi konusunda seçilecek Yeni Yönetim Kurulunun görevlendirilmesini “Dilek ve Temenniler “ maddesi görüşülürken  Sayın Genel Kurulumuz değerlendirebilir.

Bu yıl ne yazık ki  Derneğimizin Çok değerli üç üyesini, dostlarımızı kaybettik, Kendilerini bir kez daha Rahmet le anıyorum ve Aydınlıklar içerisinde olduklarına inanıyorum; Kayıplarımız nedeniyle yapmayı planladığımız bazı etkinlikleri ertelemek veya iptal etmek durumunda kaldık, ama yine de 31 Aralık 2016 günü Yıl başı nedeniyle bir araya geldik,

Afyon  Sandıklı ya kaplıca turu, Adrasan da  hafta sonu , Sagalassos Antik kentine , takiben Burdur Müzesine gezi şeklinde günü birlik tur etkinliklerini gerçekleştirdik.

Bu etkinliklerimizde keyif aldığımız gibi derneğimize de katkı sağladık. Eşlerimizle ve Eşsiz olarak aylık toplantılarımızı, Ramazan ayında İftar Yemekli toplantımızı ,

29 Ekim de Cumhuriyetimizi Kutlama toplantılarını gerçekleştirdik ; Eylül ayında yaptığımız Eşli toplantımıza 22 bursiyer öğrencimiz ve mezun olmuş , çalışma hayatına atılmış iki eski bursiyer, yeni Anled destekçileri de katılarak , pırıl pırıl , Atatürk düşüncelerine bağlı gençler olarak bizleri gururlandırdılar,

Son eşli toplantımızda katılan üyelerimizin ortak fikri de Ata Küner Bey‘in veda toplantısı oldu  yönündeydi.

Konuk olarak Döşemealtı Belediyesi Başkanı Sayın  Turgay Genç Beyi ağırladık , kentimizin gelişen bölgesi hakkında bilgiler aldık ,

Kardeş Dernek Yörsiad ‘ın düzenlemiş olduğu toplantıya Yönetim Kurulu Sayman ve Sekreter Üyelerimiz ile birlikte katılarak Büyükşehir Belediyemiz Başkanı Sayın Menderes Türel Bey’in kentimiz ile ilgili verdiği bilgileri dinleyerek takip eden toplantıda sizlere de aktarma fırsatını bulduk.Ayrıca Yörsiad Yönetim  Kurulu derneğimize 3.000 TL katkıda bulunmuşlardır.

Cumhur Erdal ÖZYOLCU

Yön. Kur. Başkanı

07.02.2016-06.02.2017
 


 

Değerli  üyeler:

03.02.2015 tarihinde ATİK de yapılan genel kurulda yönetime seçilmemize müteakip görevi devraldık.

Geçen bir yıllık zaman içinde  bizlere verdiğiniz destek ve yardımlar için hepinize şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ederim .

Derneğimizin  asıl  amacı  olan  başarılı  ,yardıma ihtiyacı olan ve  ATATÜRK  ilkelerine bağlı öğrencilere  burs vermeye devam ettik .

Burslar zamanında aksamadan ödendi.Ancak 8 üyemizin ayrılması  ve  4 yeni üye almamız ve bağışların azalması  nedeniyle  bütçemiz  bozuldu.

Bu nedenle sizlerinde bildiği gibi Öğrenci sayımızı azaltmak zorunda kaldık.

Yukarıda anlatılan sebeplerle ,49  Üniversite ve  9 lise öğrencisi alarak devraldığımız burslu öğrenci   sayımız  42  üniversite  ve  9 lise öğrencisine düşürmek zorunda kaldık .

Aylık üniversiteöğrencilerimize 200 TL , lise öğrencilerimize 150 TL olmak üzere  toplam 9.750.TL  9 Ay burs vermekteyiz.

Görev yaptığımız   2015-2016  öğretim  yılında  yapılan  faaliyetleri aşağıdaki ana başlıklarda toplayabiliriz.

1-28.02.2015  tarihinde  Kemer  Kristal  Otelde  eşlerimizle birlikte konaklamalı toplantı düzenledik ve görevi devraldık.

2-07.04.2015 tarihinde Murat paşa Belediye Başkanı  Sn. Ümit Uysal konuşmacı olarak toplantımıza katıldı ve ilçemizle ilgili yatırım ve projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

3-Ramazan Ayı içinde iftar yemeğinde birlikte olduk.

4-Nurten Uçar  Ablamızın gayretleriyle Denizli Umut kaplıcalarına gezi düzenledik.

5-04.09.2015 tarihinde 26 burslu öğrencimizle ATİK de  tanışma yemeği düzenledik.Bu yemek ATA KÜNER'in sponsorluğunda  yapıldı ,

kendilerine tekrar teşekkür ederim . Bu toplantı , toplantıdan birkaç gün önce kaybettiğimiz Onursal üyemiz Prof.Dr.Mete Savaren  Hocamızı anma seklinde geçmiştir.

Mustafa Melikoğlu ve Ata KÜNER hocamız hakkında konuşma yaptılar.

6-  29.10.2015 tarihinde Akra Barut Otelde  büyük katılım ve coşkuyla Cumhuriyet  Balosu düzenledik.

7-  01.12.2015  tarihinde  ATİK  de  Mimar  Recep  ESENGİL  tarafından  KOCA SİNAN konulu  bir sunum yapıtı .Katkıları için Okan Koloğlu 'na teşekkür ederim .

8-05.01.2016 tarihinde AKRA BARUT Otelde yapılan eşli toplantımızda,Akdeniz Üniversitesinden  Fizik Tedavi
Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Cahit Kaçar  tarafından romatizmal ağrılar konulu bir sunum yapılmıştır.Aynı gün üyemiz Vahap Barutçu değişen kasko ve zorunlu trafik sigortası yönetmeliği gereği , kaza halinde kaza raporunun düzenlemesi konusunda bilgi vermiştir.

9- ATİK' de otopark sıkıntısı çektiğimizi hepimiz biliyoruz. O nedenle  2016 yılı için toplantılarımızın

Akra  Barut Otel' de yapılması için görüşmeler yapılmış ve 1 yıllık  anlaşma sağlanmıştır.

Yönetimimiz döneminde bizlere ,destek ve yardımlarını  esirgemeyen tüm üyelerimize , eşlerine ve dışarıdan maddi destek sağlayan dostlarımıza teşekkür eder saygılar sunarım .Muammer YILDIZ

2015-2016 Dönemi  Başkanı

02.02.2015-07.02.2016
 


 

Derneğimizin değerli üyeleri;              

Şubat 2014 de devir aldığımız yönetim görevimizi, bugün 3 şubat 2015 de Genel kurulumuzun seçeceği yönetim kuruluna devretmek üzere toplanmış bulunuyoruz.                                                   

Derneğimizin ana faaliyet konusu olan derslerinde başarılı olup ekonomik durumları bozuk olan öğrencilere karşılıksız burs vermeye  dönemimizde de devam ettik. Bu zamana kadar yüzlerce öğrenciye katkıda bulunan derneğimiz. Bu dönemde  siz değerli Üyelerimizin, Eşlerimizin ve Eğitim gönüllüsü dostlarımızın sayesinde 12 orta öğretim öğrencisine aylık 100 TL , 47   üniversite öğrencisine aylık 150 TL 9 ay boyunca burs vermeye devam etmiştir.

Aylık toplam ödememiz 8.250 TL dir.

2014-2015 dönemine denk gelen Ekim-Kasım-Aralık aylarında da öğrencilerimize burs artışı yaparak orta öğretim 150 TL Üniversite düzeyi öğrencilerimize 200 TL burs verilmiştir. 


49 Üniversite öğrencimiz 9 orta öğretim düzeyi öğrencimiz bulunmaktadır. Aylık ödentimiz 11.150 TL ‘dir. 31 Ocak 2014 itibariyle banka mevcudumuz 17.973.97 TL

Bağışlar ve harcamalarla ilgili bilgiler bilançomuzda mevcuttur.


Derneğimizin faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerime ve eşlerine ayrıca Eğitim gönüllüsü dostlarımıza teşekkür ederim.

Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyor

Hepinize Saygılarımı sunuyorum.

 

Yönetim Kurulu Başkanı


Ferda Erdem

03.02.2014-02.02.2015

 


 

Değerli Üyeler;Derneğimizin Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı yöremizde eğitim ve öğretim seviyesinin en üst düzeye çıkarılmasını hedefleyen, gönüllülük ilkesi ile bir araya gelmiş, nitelikli ve dinamik üye yapısı ile, eğitime gönül veren her kişi ve kurumla barışık karşılıksız bir hizmet kuruluşudur.


Şubat 2013 de devir aldığımız yönetim görevimizi, bugün 4 şubat 2014 de Genel kurulumuzun seçeceği yönetim kuruluna devretmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Derneğimizin ana faaliyet konusu olan derslerinde başarılı olup ekonomik durumları bozuk olan öğrencilere karşılıksız burs vermeye bu dönemimizde de devam ettik.


Bu zamana kadar yüzlerce öğrenciye katkıda bulunan derneğimiz.Bu dönemde de siz değerli Üyelerimizin, Eşlerimizin ve Eğitim gönüllüsü dostlarımızın sayesinde

12    orta öğretim öğrencisine aylık 100.- TL , 47   üniversite öğrencisine aylık 150.- TL 9 ay boyunca burs vermeye devam etmiştir.

Aylık toplam ödememiz 8250 .-  TL dir. 

31 Ocak 2013 itibariyle Banka mevcudumuz 19.001.97 TL dir    . Bağışlar ve harcamalarla ilgili bilgiler bilançomuzda mevcuttur.

Derneğimizin faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerime ve eşlerine ayrıca Eğitim gönüllüsü dostlarımıza teşekkür ederim.


Aramıza katılan 6   yeni üyemize tekrar hoş geldiniz diyor,
     Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyor.


Hepinize Saygılarımı sunuyorum.


Yönetim Kurulu Başkanı


Ferda Erdem


04.02.2013-03.02.2014

 


 

Derneğimizin değerli üyeleri;Şubat 2012 de devir aldığımızyönetim görevimizi, bugün 19 şubat 2013 de  Genel kurulumuzun seçeceği yönetim kuruluna devretmek üzere toplanmış bulunuyoruz.
 

Cumhuriyetimizi olağanüstü emek, özveri, kan ve canlar pahasına yoktan var eden büyük önder Atatürk'ü , silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.


Dernekler Kanununda Her Derneğin müstakil dernek merkezi olması koşulu getirilmesinden dolayı. Küçük bir ofis Kiralanarak dernek merkezi oluşturulmuştur.
 

Derneğimizin  ana faaliyet konusu olan  derslerinde başarılı olup ekonomik durumları bozuk olan öğrencilere karşılıksız burs vermeye bu dönemimiz de de devam ettik.


Bu zamana kadar yüzlerce öğrenciye katkıda bulunan derneğimiz. Bu dönemde de  siz değerli Üyelerimizin ,

Eşlerimizin ve Eğitim gönüllüsü dostlarımızın sayesinde 7 orta öğretim öğrencisine aylık 100 TL ,43 üniversite öğrencisine aylık 150 TL

9 ay boyunca burs vermeye devam etmiştir. Aylık toplam ödememiz 7.150 TL dir.


31 Ocak 2012 itibariyle Banka mevcudumuz 20.061,55 TL dir. Bağışlar ve harcamalarla ilgili bilgiler bilançomuzda mevcuttur.


Derneğimiz faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerime ve eşlerine ayrıca Eğitim gönüllüsü dostlarımıza teşekkür  ederim.
 

Aramıza katılan 1 yeni üyemize tekrar hoş geldiniz diyor,


Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyor
 ,Hepinize Saygılarımı sunuyorum.


 

Yönetim Kurulu Başkanı


Kemal ATAY

19.02.2012-04.02.2013

 


 

Değerli Üyeler;

Bizler Dernek olarak aynı hayat görüşünü benimsemiş, sevgi ve saygı dolu yardımsever ve dürüst dostlar olarak birlikteliğimizin ilk günlerinden itibaren bizler kadar şanslı olmayan insanlara yardım etmek, öncelikle ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza ve gençlerimize çağdaş eğitim olanakları sağlamak için olanaklarımızı ve yüreklerimizi ortaya koyan gönüllüler topluluğuyuz.

Bu güne kadar onlarca öğrencimizin mezun olmalarına ve hizmet ordusuna katılmalarına gururla şahit olduk.

Dönemimizde , vefakar eşlerimizin ve eğitim gönüllüsü dostlarımızın değerli katkıları ile halen 12 orta öğretim ve 47 yüksek öğretim öğrencimize  öğrenim bursu vermekteyiz.

Her ne kadar dönemimiz sona ermekle beraber dönemin burs ödemeleri Haziran ayı sonuna kadar devam edecektir.

Yeni yönetim kurulumuzun da değerli katkılarınıza ve desteğinize ihtiyacı olacaktır.

Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizden emin olarak, dernek üyeleri ve eşlerimize, derneğimizin değerli yardımsever dostlarımıza, bugüne kadar ki ve bundan sonra yapacakları yardımlar ve bağışlarımız için yürekten teşekkürlerimizi sunar, aramıza dönemimiz içinde katılan 3 yeni üyemize de tekrar hoş geldiniz diyerek, hepinize saygılar sunarım.

 

Yönetim Kurulu Başkanı;


R.Yalçın TUNÇEL

7.02.2011-19.02.2012

 


 

Değerli Üyeler;

Derneğimizin ana  faaliyetleri arasında yer alan burslarımız bu yılda devam etmiş olup 2008-2009 öğretim yılında burs verdiğimiz 34 öğrencilemize ait burslar Haziran 2009 kadar devam etmiş ve

öğrencilerimize bursları ödenmiştir.

2009-2010 öğretim döneminde ise burs verdiğimiz öğrenci sayımız 47 ye yükselmiş olup bursiyerlerimizin  2009 yılına ait burslarıda ödenmiştir.

Derneğimize faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerime ve eşlerine ayrıca Eğitim gönüllüsü doslarıma teşekkür  ederim.

Derneğimizin 02.02.2010 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında yönetim kuruluna seçilen Başkan ve yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Kuruluşundan bu güne kadar benimle birlikte yanıbaşımda olan tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma ve üyelerimimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 

Mesut  ÇELİK

Başkan

02.02.2010-08.02.2011  

 


 

Değerli Üyeler;

Derneğimiz Eğitim ve öğretime her türlü katkıda bulunmak amacıyla  Antalya Valiliği İl   Dernekler Müdürlüğünün 15.04.2008 Tarih ve 07-023-187 ve 7-300931 kütük numarası ile tescil edilerek kurulmuştur.

Derneğimizin faaliyetleri  2008-2009 Eğitim ve öğretim döneminde Ekim Ayından itibaren 6 İlköğretim ve 28 Yüksek öğrenim Öğrencisi olmak üzere 34 öğrenciye burs vermekte olup burslar 9 ay boyunca devam etmektedir.

Derneğimize faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerime ve eşlerime ayrıca Eğitim gönüllüsü doslarıma teşekkür  eder, yeni dönemde de katkılarının artarak devamını dilerim.

Mesut Çelik

Kurucu Başkan

03.02.2009-02.02.2010

 

BASIN BÜLTENİ

Antalya Dedeman otelde bir araya gelen Antalya Lara Eğitim Gönüllüleri Derneği (ANLED) üyeleri kuruluş gecesinde bir araya geldiler.

Kurucu başkan Mesut Çelik derneğin kuruluş amacının Eğitim ve öğretime her türlü katkıda bulunmak ve İhtiyaç sahibi, kendi başına okumaya imkân bulamayan ahlaklı, anlayışlı, çalışkan ve Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine destek olmak, İyi yönetim ve iyi vatandaşlık ilkelerinin geliştirilmesini sağlamak, Toplumun çağdaş, kültürel. Sosyal ve ahlaki gelişimine etkili katılımda bulunmak amacıyla 27 üye ile kurulduğunu belirtti.

Kurucu başkan ANLED’in Misyon ve vizyonunun Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı yöremizde eğitim ve öğretim seviyesinin en üst düzeye çıkarılmasını hedefleyen, gönüllülük ilkesi ile bir araya gelmiş, nitelikli ve dinamik üye yapısı ile eğitime gönül veren her kişi ve kurumla barışık karşılıksız bir hizmet kuruluşu olduğunu belirtti.

Mesut Çelik
Anled Kurucu Başkanı

Tarih : 16.05.2008
Yer/Saat : Dedeman Otel Antalya / 20.30